Nejde Vám internet ?

1. V prvom rade sa presvedčte, že LAN konektor je zapojený do vášho PC (sieťovej karty), alebo ak máte wifi kartu uistite sa, že kábel idúci od antény je pripojený k Vášmu PC.

2. Potom choďte do “Ovládacích panelov (ŠtartOvládacie panely)" tam kliknite na ikonu “Sieťové pripojenia". V tomto okne sú všetky sieťové pripojenia, ktorými disponuje Vaše PC. Vy si všimnite to prostredníctvom ktorého sa pripájate k internetu (ak je ikonka tohoto pripojenia sivá kliknite na ňu pravým tlač. myši (ďalej len PTM) a “povoliť’ – a pripojenie by malo fungovať.

Ak je ikonka pre pripojenie norm. farebná kliknite PTM na ňu a zvolte “vlastnosti", ďalej klinite na v okienku pre typy pripojení na “Protokol siete internet (TCP/IP)" a ďalej kliknite na “vlastnosti".

Naskočí Vám okno pre nastavovanie IP adries Vášho pripjenia. Tu sa uistite, že sú zadané všetky IP adresy tak, ako ich máte napísané v zmluve. Ak nie tak ich opravte a zmeny potvrdte klinutím na 2xOK. A internet by mal fungovať.

3. Ak to nepomohlo skúste svoje PC dať testovať pomocov antivírového programu a antispywarového softwaru.

Programy ICQ, Skype, Opera, Firefox, Internet Explorer...a ďalšie nespolupracujú s internetovým pripojením?

1. Tento problém je najčastejšie spôsobený tým, že programy sú blokované Firewallom. Overíte to jednoducho tak, že vypnete svoj Firewall a ak programy začnú komunikovať tak navine bol Firewall.

Firewall samozrejme zapnite naspäť a povolte danné programy vo firewalle.

(Firewall je dôležitá ochrana pred útokmi z internetu a nechceným odosielaním dát neželanej osobe).

2. Povoliť programy musíte v nastaveniach Firewallu.

Internet Vám ide pomaly?

1. Tento problém je väčšinou spôsobený tým, že nejaký program odosiela alebo príjma dáta z internetu bez Vášho vedomia a tým úplne pohlcuje celú prenosovú linku. Prezrite si programy bežiace na pozadí a všimnite si či medzi nimi nebeží program, ktorý sa aktualizuje. Aktualizovať sa môže aj somotný systém Windows (väčšinou v tedy v panely úloh je zobrazené upozornenie alebo ikona informujúca a aktualizácii). Takáto aktualizácia môže trvať pomerne dlho a po celý čas môže spomaľovať Vaše pripojenie.

2. Ďalšou najbežnejšiou príčínou pomalého internetového pripojenia je zavírený počítač. Túto možnosť vylúčite ak prejdete svoje PC aktualizovanvým antivýrovým programom a antispywarom.

3. Svoju rýchlosť pripojenia môžete potom skontrolovať pomocou meračov rýchlosti:

Vypína Vám často vaše internetové pripojenie?

1. Tento problém je väčšinou spôsobený P2P programami a FTP protokolom. Vyhýbajte sa využívaniu FTP klientov a serverov. Tieto programy najčastejšie zapríčiňujú výpadky internetu. P2P programy ako uTorrent, Azaureus a ďalšie P2P programy, či torrentoví klienti tiež veľmi často zapríčiňujú výpadky.

2. Problém väčšinou odstránite tak, že P2P a FTP programy vypnete a počkáte nejaký čas, kým sa pripojenie neobnoví.